GRATIS TILBUD

Iværksætterforløb for mennesker med ADHD-træk

Bor du i Sjælland og overvejer at starte din egen virksomhed?

Sammen med foreningen Danske iværksættere og projektet ‘DRIVE’ inviteres du til et 8-ugers iværksætterforløb for mennesker med ADHD eller ADHD-træk, der vil udvikle en idé og skabe deres egen vej ind i arbejdslivet.

Forløbet kombinerer fleksibel online læring med lokale netværksmøder, hvor du får mulighed for at arbejde videre med din virksomhed og møde andre iværksættere.

Hvad kan du forvente?

  • NETVÆRKSMØDER OG LOKALE PARTNERE I SJÆLLAND
  • Undervejs i forløbet mødes vi tre gange i Region Sjælland. Her arbejder du videre med din idé, får sparring fra undervisere og møder andre deltagere, der også er i gang.
  • Møderne afholdes i samarbejde med lokale aktører, som bidrager med viden, netværk og forbindelse til det sjællandske iværksættermiljø.
  • De fysiske møder er en vigtig del af DRIVE og giver dig både sparring, momentum og nye relationer.

TID

31. august 2026

12:00 - 18:00

STED

Online og region sjælland

ELLER ONLINE

Tilmeld