Repræsentantskabsmøde 2026

Business Lolland-Falster afholder igen i år repræsentantskabsmøde.

På mødet gør vi status på året, der er gået, og på de indsatser og resultater, der præger udviklingen i Business Lolland-Falster.

Vi ser samtidig frem mod 2027, den nye partnerskabsaftale med kommunerne og dermed de kommende års arbejde for virksomheder, investeringer og udvikling på Lolland-Falster.

Efter den formelle del af mødet får vi besøg af Malou Aamund, tidligere CEO for Google Danmark.

Hun har mere end 20 års international ledelseserfaring fra blandt andet Google, Microsoft og IBM.

Malou Aamund sætter under overskriften ”Ledelse – når kriser er konstante” fokus på, hvordan virksomheder og organisationer skaber retning og træffer gode beslutninger i en tid, hvor forandring og usikkerhed er blevet et grundvilkår.

Med afsæt i sine mange år fra internationalt erhvervsliv giver hun sine perspektiver på strategisk ledelse, handlekraft og prioritering.

Hun giver også sit bud på, hvilke kompetencer der bliver afgørende for fremtidens virksomheder og arbejdspladser.

PROGRAM

15.30 Ankomst og registrering ved Lalandia Bio
16.00 Repræsentantskabsmøde
17.00 Malou Aamund “Ledelse – når kriser er konstante”
18.15 Middag
19.30 Tak for i aften

TID

25. november 2026

15:30 - 19:30

STED

Lalandia Bio Lalandiacenteret 1, Rødby

Pris

Medlemmer: Gratis
Ikke-medlemmer: Kun for medlemmer

Tilmeld