Du har allerede stiftet bekendtskab med ChatGPT og bruger det måske i udstrakt grad. Men føler du, at du kun skraber overfladen, og at potentialet er meget større?
Dette halvdagskursus er designet til dig, der vil tage dit AI-arbejde til næste niveau. Vi dykker ned i, hvordan du kan formulere dine spørgsmål mere præcist, strukturere dine opgaver smartere og få ChatGPT til at levere endnu bedre resultater.
Hvad får du ud af kurset?
Hvem er kurset for?
Kurset er for dig, der allerede har erfaring med ChatGPT og ønsker at udnytte dets fulde potentiale. Kurset er især relevant for dig, der arbejder med indhold, strategi, kommunikation eller komplekse informations- eller analyseopgaver.
Praktisk info:
Underviser:
Lars Hajslund fra Be Better Academy er AI-entusiast og har gennem det seneste år hjulpet hundredevis af virksomheder med at forme deres tanker omkring AI i hverdagen.
Hvis du ønsker at kombinere kurserne Kom godt i gang med at ”tale AI” og “Bliv skarpere på at ”tale AI” – begyndere om formiddagen og øvede om eftermiddagen – er det selvfølgelig også en mulighed.
TID
3. september 2025
12:45 - 16:00
STED
Scandinavian Impact Sukkerfabrikken 26 Sakskøbing
Pris
Medlemmer: Gratis for medlemmer
Ikke-medlemmer: 895 ex. moms